Artykuły z aluminium

Kształtowniki, blachy, pręty, profile, taśmy i stopy aluminiowe oferuje hurtownia aluminium Bydgoszcz, Toruń

Aluminium

Hurtownia aluminium – popularne produkty handlowe.

Typowa hurtownia aluminiumto nic innego jak wielki magazyn mieszczący masę produktów zazwyczaj z aluminium Toruń. Hurtownia aluminium prowadzi swą sprzedaż dla różnych gałęzi przemysłu, a w szczególności: do fabryk samochodów, samolotów i stoczni. Postaram się przybliżyć najważniejsze produkty oferowane praktycznie w każdej powszechnej hurtowni, a są to:

Kształtowniki to długie elementy konstrukcyjne o stałym przekroju poprzecznym, wykonywane ze stali. Kształtowniki wytwarza się głównie ze stali giętej na zimno lub wytłoczonej w procesie wyciskania metali. Wyróżniamy kilka rodzajów kształtowników, które w przekroju poprzecznym przypominają litery alfabetu, są to: ceowniki, teowniki, dwuteowniki, zetowniki, kątowniki i płaskowniki. Kształtowniki wykorzystuje się zwykle jako elementy konstrukcji nośnych we wszelkiego rodzaju budowlach.

 Blachy to nic innego jak produkt powstały poprzez prasowanie, walcowanie lub wyciskanie aluminium. Uzyskanie takiego efektu może nastąpić w trybie gorącym lub na zimno. Stosuje się je w budownictwie jako pokrycia dachowe, a także jako elementy do budowy maszyn i innych urządzeń.

Taśmy aluminiowe służą jako świetna izolacja, stosowane są w przemyśle chłodniczym, chemicznym, papierniczym i wielu innych gałęziach przemysłu.

Pręty to wyroby hutnicze, których wymiary poprzeczne są znacznie mniejsze niż ich długość. Pręty posiadają dużą sztywność i aby je zdeformować należy użyć znacznych sił lub specjalistycznych urządzeń. Wykonywane są zwykle poprzez walcowanie lub przeciąganie. Używane są do produkcji wyrobów poprzez proces skrawania lub do wykorzystania jako elementy konstrukcyjne, np. elementy kratownic, ram lub do zbrojenia żelbetu.

Ostatnim z prezentowanych produktów, z jakich słynie każda hurtownia aluminium są stopy aluminium to z kolei produkty metaliczne otrzymywane poprzez proces stopienia aluminium z jednym lub większą liczbą metali, zwykle celowo wytworzone dla uzyskania pożądanych własności. Zwykle stosowane w przemyśle okrętowym z uwagi na bardzo dużą odporność na korozję.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *