Artykuły z aluminium

Kształtowniki, blachy, pręty, profile, taśmy i stopy aluminiowe oferuje hurtownia aluminium Bydgoszcz, Toruń

Aluminium

Aspekty związane z wytrzymałością

hurtownia aluminium

Kwestia wytrzymałości danego materiału odgrywa sporą rolę w przypadku konstrukcji budowlanych. Stąd też w takich przypadkach lepiej zdecydować się na kształtowniki aluminiowe walcowane. Powstają one poprzez walcowanie gorącej stali czy aluminium, dzięki czemu ich grubość na całej powierzchni jest identyczna- mamy więc zagwarantowaną, równomierną ilość metalu na całej powierzchni kształtownika. W przypadku kształtowników giętych jest inaczej- sam proces wyginania sprawia, że krawędzie kształtownika są o wiele słabsze od jego środkowej części. Gięcie odbywa się na gorąco lub zimno.

Jednak kwestia geometrii przekroju takiego materiału to nie wszystko- zawsze trzeba wziąć pod uwagę fakt, że o bezpieczeństwie i wytrzymałości danej konstrukcji może też decydować szereg innych, złożonych czynników.

Różne rodzaje kształtowników

Dobra hurtownia aluminium może nam dostarczyć zarówno kształtowników aluminiowych giętych jak i walcowanych. Cena kształtowników walcowanych jest wyższa, gdyż uważa się, że są one o wiele bardziej wytrzymałe od tych giętych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *